Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Ceza İnfaz Kurumumuzda Satranç Turnuvası Etkinliği
  07.12.2023

  Boğazlıyan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü/tutuklulara yapılan etkinlik ve eğitimlerle katılımcıları yeniden sosyalleşmeye teşvik etmek, ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak, verimli üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını sağlamak hedeflenmektedir.

  Bu bağlamda 05.12.2023 tarihinde kapalı ceza infaz kurumunda kalan hükümlülere yönelik başlatılan satranç turnuvasının final müsabakası yapılmıştır.

  Yapılan etkinliğe Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih SOYDOĞAN , Boğazlıyan Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Alican KORHAN ,  kurum müdürümüz Abdulkadir ÖZKAN , kurum idarecileri, kurum personeli ve satranç turnuvasına katılan diğer hükümlü/tutuklular katılmıştır.

  Turnuva 1.si olan hükümlü ile Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcımız arasında gösteri müsabakası yapılmış olup renkli anlara sahne olmuştur.

  Dereceye giren ilk 3 hükümlü/tutukluya hediye takdimi ile devam eden program sonrası konuşma yapan Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih SOYDOĞAN: “ Satranç turnuvasında düşünmenin ve zamanı iyi kullanmanın ne kadar önemli olduğunu, satranç sporunu sadece bir spor olarak değil de zekâ oyunu, sabrı öğreten bir oyun olduğunu da göstermesi ve    hükümlülerimiz için yapılan bu anlamlı  etkinliğe bu kadar yoğun talep olması sevindirici.Turnuvaya katılan tüm hükümlü/tutuklarımıza teşekkür ederim.dedi”

   

  Etkinlik hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

   

  Adres

  Kemaliye Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1C/1  BOĞAZLIYAN/YOZGAT 

  Telefon

  (0354) 667 31 15 - (0354) 667 31 92

  E-Posta

  abbbogazliyan.ttkacikisaretadalet.gov.tr