Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuzda Regaip Kandili Programı Düzenlendi
  18.01.2024

  Boğazlıyan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 11.01.2024 tarihinde Regaip Kandili konulu  konferans düzenlendi.

   

  Yapılan bu faaliyete Boğazlıyan Kaymakamı Sayın Recep AYDIN, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Fatih SOYDOĞAN, Boğazlıyan İlçe Jandarma Komutanı Ümit KANDEMİR, Boğazlıyan Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Sayın Alican KORHAN, Boğazlıyan  Adliyesi Hakim ve Savcıları, Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf AKŞİT, kurum idarecileri, kurum personelleri ve hükümlü/tutuklular katıldı.

   

  Kur’an Tilaveti ile başlayan program Boğazlıyan İlçe Müftüsünün konuşmasıyla devam etti. Boğazlıyan İlçe Müftüsü yapmış olduğu konuşmada ; İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, "rahmet ve bereket gecesi" olarak kabul ediliyor. Sözlükte "kendisine rağbet edilen şey, bol ve değerli bağış" anlamına gelene regaip, hadis ve fıkıh literatüründe ise "bol sevap, mükafat, faziletli amel" anlamlarında kullanılıyor. Bu günlerin hakkıyla idrak edilmesi gerekmektedir. dedi.

   

  İmam hatipler tarafından ilahi dinletisi yapılmış olup Programı izleyen hükümlülerin katılımı ile söylenen ilahilerden sonra dualar eşliğinde konferans programı sona erdi.

         

  Konferans programından sonra protokol üyelerince koğuş ziyareti gerçekleştirilmiş ve koğuşlara çeşitli ikramlarda bulunulmuştur.

   

                  

  Adres

  Kemaliye Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1C/1  BOĞAZLIYAN/YOZGAT 

  Telefon

  (0354) 667 31 15 - (0354) 667 31 92

  E-Posta

  abbbogazliyan.ttkacikisaretadalet.gov.tr